Metalo apdirbimas

Viena iš paslaugų, kurias siūlo UAB Butina yra metalo apdirbimas. Savo klientams galime pasiūlyti nuo pradžių iki galo apgalvotą metalinių konstrukcijų gamybą. Pas mus vykdomas metalo apdirbimas šratų srautu, taip pat antikorozinis gaminių paviršių gruntavimas, dažymas. Esame pasiruošę parengti ir įvykdyti detalizuotus metalo apdirbimo projektus.

 

Neapsiribojame standartiniais sprendimais, todėl į kiekvieną projektą žiūrime kaip į galimybę pademonstruoti savo sugebėjimus metalo apdirbimo srityje. Siekiame projektus įgyvendinti klientui optimaliausiu būdu, pritaikydami individualius, tik Jums skirtus projekto įgyvendinimo variantus. Įdiegta kokybės valdymo sistema garantuoja aukščiausius Europos standartus atitinkančią kokybę kiekviename gamybos etape.

Pas mus dirbanti inžinierių, suvirintojų ir kitų sistemingai dirbančių profesionalų komanda gali pasiūlyti platų paslaugų asortimentą. UAB Butina išskirtinumas – įvairaus storio metalo apdirbimas. Metalą mes pjaustome, karpome, lenkiame, šratuojame metalo abrazyvu, taip pat viriname, gruntuojame, galiausiai, dažome ir džioviname kaitinimo kameroje. Taigi, esant poreikiui, galime pagaminti bet kokią metalinę detalę ar konstrukciją.

Šratavimas metalo abrazyvu

Metalo apdirbimas metalo šratų srautu – tai vienas būdų, kuriuos taikome, norėdami paruošti paviršių tolimesniems gamybos etapams. Tokiu būdu metalinis paviršius mechaniškai nuvalomas specialiai tam pagamintu abrazyvu. Apvalūs ir briaunuoti metaliniai šratai naudojami daugelį kartų. Žinoma, siekiant aukščiausios kokybės, jiems surinkti bei valyti naudojama speciali įranga.

Šratavimo metu metalo apdirbimas vykdomas pašiaušiant jo paviršių: šratai smūgiuoja į apdirbamą paviršių ir akimirksniu nuo jo atšoka, taip palikdami mikroduobutes. Be to, šratavimas leidžia pašalinti korozinį metalinio paviršiaus sluoksnį. Pavyzdžiui, plienas gali būti nuvalomas iki beveik baltos spalvos. Taip apdirbtas metalas tarnaus gerokai ilgiau.

Metalo suvirinimas

metalo suvirinimas, metalo apdirbimasVienas ekonomiškiausių, efektyviausių būdų sujungti metalus tarpusavyje taip, kad jie veiktų kaip bendras vienetas, yra metalo suvirinimas. Pramonėje jis itin plačiai taikomas gaminant ar remontuojant įvairias metalines detales, konstrukcijas.

Įprastai suvirinimo būdai skirstomi atsižvelgiant į tai, kokios rūšies energija naudojama suvirinimui. Tai mechaninis, cheminis, elektrinis, cheminis mechaninis bei elektromechaninis būdai. Kiekvienas šių suvirinimo būdų turi savų privalumų. Pavyzdžiui, suvirinant mechaniniu būdu galima sujungti plastišką deformuotą metalą. Cheminio suvirinimo procese gauta energija paverčiama šiluma, o suvirinimo zonoje metalas išsilydo. Susijungimas išgaunamas jam sustingus.

Virinant galima pagaminti metalines konstrukcijas iš įvairių metalų bei jų lydinių. Taip pat galima suvirinti konstrukcijas iš detalių, gautų kitais apdirbimo metodais – valcavimu, štampavimu, kalimu, liejimu ir t.t. Jei lygintumėme suvirinimo rezultatus su kitais metalinių konstrukcijų gamybos metodais, suvirintos konstrukcijos yra lengvesnės. Suvirinimas – tai toks apdirbimas, kurio metu pasiekiama 10-50% metalo ekonomija. Esama tokių konstrukcijų, kurias pagaminti galima tik metalo suvirinimo metodu.

Antikorozinis padengimas

Korozija kasmet sukelia milijoninius nuostolius. Lietuvos ūkiui tai 984 milijonai eurų kiekvienais metais. Suvokiant žalingus korozijos procesus bei keliamus nuostolius, vis aktyviau domimasi, kaip sustabydti koroziją.

UAB Butina siūlo išeitį! Tai antikorozinis metalo gaminių paviršių gruntavimas bei dažymas. Paruoštas, gruntuotas metalas paprastai dažomas 2, 3 sluoksniais. Antikorozinis metalinių paviršių padengimas užtikrina ilgalaikę apsaugą nuo rūdijimo, sukuria atsparumą išorės veiksniams.

Rūdžių atsiradimą lemia geležies oksidacija. Šis procesas vyksta veikiant ore esančiam deguoniui bei vandeniui, kurie, savo ruožtu, ardo metalą. Todėl ypač svarbu užkirsti kelią metalinių konstrukcijų irimui laiku. Pasirinkdami antikorozinio padengimo paslaugą šių nemalonumų išvengsite, o mes užtikrinsime aukščiausią metalo apsaugos lygį.