Šratavimas

Metalą galima apdribti įvairiai. Vienas iš būdų – šratavimas. Nesunku įsivaizduoti, jog šratai – tai kieti metaliniai rutuliukai, dažniausiai naudojami kaip kaunamieji elementai šoviniuose. Tokiame šovinyje įprastai būna keli ar daugiau šratų. Kaip taikinys gali būti suvarpytas šratų, taip ir metalas ar jo lydiniai, apdirbami šratų srautu. Štai, kas yra šratavimas.

Didžiausias metalo trūkumas – korozija. Norėdami pašalinti rūdis, restauruoti metalinį paviršių, turite tam paaukoti daug savo laisvo laiko bei energijos, jei tai darysite rankiniu būdu. Kartais net ir nuoširdžių pastangų neužtenka, kad paviršiaus švarumas būtų toks, kokio norėjote.

Nebūdami profesionalais, galite susidurti su metalo „ištampymo“ problema, kurią lemia neteisingai pasirinktas šratų srauto slėgis. Jei nusprendėte sutaupyti laiko, valyti tik atskiras, korozijos pažeistas vietas, vėliau jas su kitomis, nevalytomis vietomis, reikės sulyginti špakliavimu. Tai itin sudėtingas, preciziško kruopštumo reikalaujantis darbas. Išeitis – UAB Butina atliekamas šratavimas.

Profesionalų atliekamas šratavimas padeda sutaupyti laiko, apdirbti net ir sunkiai pasiekiamas metalinių paviršių vietas, o svarbiausia – pasiekti norimą rezultatą. Taigi kas geriau: šratavimas, kurį bandysite atlikti pats ar profesionalų praktine patirtimi ir teorinėmis žiniomis grįstas šratavimas? Rinktis Jums.

Kuo? Šratais. Jie yra pakankamai sunkūs, bet lengvai gaminami. Įprastai šratai būna apvalūs, briaunuoti. Tinkamai surinkus, išvalius specialia įranga, tuos pačius šratus galima naudoti daug kartų. Šratavimas leidžia pasiekti didesnį darbo našumą, o svarbiausia, nepriekaištingą apdirbamo paviršiaus švarumą.

Kam? Šratavimas – tai metalinių paviršių valymas metalo abrazyvu. Šis metalo valymo būdas naudojamas norint pašiaušti, suteikti matiškumo, pašalinti rūdis, apnašas bei kitus nešvarumus nuo paviršių. Pasirinkus tinkamą abrazyvo dydį, suspausto oro kiekį, galima apdirbti net ir itin plonas metalines skardas.

Kaip? Nedidelėse šratavimo kamerose specialia apranga apsirengę darbuotojai, rankose laikydami šratavimo procesui pritaikytą žanrą, šratų srautą nukreipia į paruoštus metalinius paviršius. Šratavimas – tai, kai aukšto slėgio pagalba, susidaro oro ir metalo abrazyvo mišinys, kurį galima nukreipti į norimą paviršių. Tuomet šratai smūgiuoja į apdirbamą metalinį paviršių ir akimirksniu nuo jo atšoka, taip palikdami mikroduobutes. Taip metalas yra apdirbamas, paruošiamas tolimesniems gamybiniams procesams.

Lyginame su smėliaviamo technologija

Šratavimas nėra vienintelis metalinių paviršių mechaninio valymo ir apdorojimo būdas. Vietoj skaldytų šratų abrazyvo, gali būti pasirinktas smėliavimas natūraliu sijotu smėliu.

Smėliavimas yra gan universalus. Atnaujinami visi įmanomi paviršiai – vamzdynai, cisternos, metalo konstrukcijos, laivų korpusai bei kiti metaliniai paviršiai. Jis naudingas ne tik metalo, bet ir medienos pramonėje. Srautinio valymo metu nesunkiai pašalinami dažų, grunto sluoksniai. Naudojantis smėliavimo technologija galimas medienos sendinimas, kuris suteikia naują išvaizdą medienai bei jos gaminiams.

Vis dėlto smėliavimo metodika nėra tokia efektyvi ar ekonomiška palyginus su šratavimu. Pavyzdžiui, smėlis, priešingai nei šratai, naudojamas tik vieną kartą, jo valymui pirkti brangią įrangą paprasčiausiai neapsimoka. Tuo tarpu tinkamai prižiūrėti šratai, kuriais atliekamas šratavimas, gali būti naudojami daug kartų.

 Sratavimas-ir-dazymas

Šratavimas leidžia pasiekti aukščiausią efektyvumo ir kokybės lygį: metalas nuvalomas iki SA2 švarumo klasės. Tinkamai apdirbtas, sustiprintas metalinis paviršius suteikia galimybę ženkliai prailginti detalių, kurias naudojimo metu veikia didelės apkrovos, galiojimo laiką. Šratavimas, pirmus žingsnius žengęs kaip aeronautikoje pritaikoma technologija, šiuo metu yra pirmaujantis metalo apdirbimo būdas. Tai ne tik statybose, bet taip pat automobilių gamybos pramonėse naudojama ir puikiai vertinama technologija. Įsitikinkite tuo ir Jūs!