Tiltų ir viadukų gamyba

Kasdienį susisiekimą palengvina tiltai ir viadukai. Tiesiami virš kelių, upių, sunkiai aplenkiamų vietų, jie būna skirti tiek pėstiesiems, tiek vairuotojams. Tiltų ir viadukų gamyba yra atsakingas darbas, kuriam atlikti reikalinga patyrusių profesionalų komanda. Norint sukurti tiltą arba viaduką, reikia parengti išsamų projektą, pagaminti specialias, dažnai metalo, konstrukcijas, jas tinkamai apdirbti bei paruošti galutiniam objekto montavimui. Mūsų įmonė, UAB Butina yra sukaupusi daugiau nei 20-ies metų patirtį civilinės bei pramoninės inžinerijos sektoriuje, gali kokybiškai atlikti tiltų ir viadukų gamybą Lietuvoje.

Tiltų istorija

Patys pirmieji žmonių sukonstruoti tiltai buvo itin primityvus – dvi kelio puses jungdavo permesti rąstai, plokšti akmenys ir pan. Tiltų konstrukcijos sparčiai tobulėjo, keitėsi jų stilius, formų ypatumai. Įspūdingiausius, ilgaamžius tiltus senovėje kūrė romėnai, statyboje pradėję naudoti cementą, suvienodinusį svorio paskirstymą statinio struktūrose. Vėliau tiltų gamyba darėsi sudėtingesnė – statybų procese pradėtos naudoti plytos, skiediniai, o kai kur netgi virvės. Žinoma, ryškiausi pokyčiai tiltų statybos technologijoje atėjo XVIII-XIX a., pramonės perversmo laikotarpiu. Tuomet buvo sukurtas pirmasis arkinis tiltas iš geležies konstrukcijų. Metalo pritaikymas tiltų gamyboje įsitvirtino, šios medžiagos pagalba buvo galima pastatyti kur kas masyvesnius, didesnį svorį atlaikančius, statinius. Plienas, jo konstrukcijos plačiai panaudojamos iki šių dienų.

Keičiantis istoriniams periodams, kito ne tik tiltų gamyba, joje naudojamos medžiagos, statybos projektus rengiantys architektai. Per tūkstančius metų susiformavo pagrindiniai tiltų tipai. Nuo arkinių, kabančių, sijinių tiltų iki estakadų ar viadukų, kurių statybai šiandien skiriama daug investicijų tiek privačiu, tiek valstybiniu mastu.

Viadukų pritaikymas

Viadukas nuo tilto skiriasi tuo, kad yra statomas skersai gatvės, geležinkelio, o ne virš vandens telkinio ar kito, eismą ribojančio, gamtos suformuoto reiškinio. Viadukų statyba padeda išspręsti perkrauto eismo problemą – viadukais jungiami aplinkkeliai, jie statomi ten, kur įrengti pėsčiųjų perėją ar šviesoforą yra sudėtinga, pavyzdžiui, magistralėse ar greitkeliuose. Viadukai naudingi ir paskirstant automobilių srautus: nukreipiant sunkųjį, tranzitinį transportą į užmiesčio kelius, padidinant gatvių pralaidumą piko valandomis. Dėl aukščiau išvardintų priežasčių, viadukų gamyba ypač aktuali didžiuosiuose pasaulio miestuose: Čikagoje, Londone, Birmingeme. Viadukai įprastai yra trumpesni negu tiltai, o ilgesnės jų konstrukcijos vadinamos estakadomis – jomis gali keliauti ne tik automobiliai, pėstieji, bet ir traukiniai.

Infrastruktūra nuolat plečiasi

Modernus tiltas

Transporto srautai kasdien vis didėja. Sparčiai tobulėjant technologijoms, augant informacijos perdavimo greičiui, ypač svarbu laiku atsidurti reikiamoje vietoje. Tiltų ir viadukų gamyba atveria naujas galimybes, nepažeidžia esamos infrastruktūros, priešingai, leidžia ją dar labiau išplėsti. Tiltai ar viadukai gali papildyti miesto panoramą, tapti traukos objektu. Mūsų įmonė, 2016-iais įgijusi EN-1090-3 sertifikatą, yra pasiryžusi priimti standartinius bei netradicinius architektūrinius sprendimus. Subūrėme profesionalų komandą, kuri išmano visas tiltų ir viadukų gamybos sritis: nuo projektavimo iki konstrukcijų gamybos, jų montavimo. Mūsų atlikti darbai įrodo, kad į kokybę bei originalumą atsižvelgiama kuriant kiekvieną objektą. UAB Butina siekia nuolat augti ir tobulėti kartu su naujais užsakovų projektais.